Park kieszonkowy, Siechnice

Projektant:

arch. kraj. Natalia Bańdo
arch. kraj. Katarzyna Kobierska

Data:

2018

Category
NBS, Projekt zieleni, Przestrzenie publiczne, Wody opadowe
About This Project

Powstały układ kompozycyjny to osiedlowe miejsce sąsiedzkich spotkań. Przestrzeń zielona i spacerowa, naturalny, przygodowy plac zabaw.

 

Dolina Oławy to region o szczególnych walorach przyrodniczych, dlatego w koncepcji parku postawiliśmy na wykorzystanie rodzimych gatunków roślin zgodnych z siedliskiem. Dopasowanie do istniejącego krajobrazu rzecznego sprawi, że stanie się on kontynuacją otaczającego widoku. Naturalistyczne rozwiązania spowodują, że park będzie przyjazny środowisku oraz łatwy i tani w utrzymaniu.

 

Kompozycje roślinne zaplanowano tak, aby były atrakcyjne przez cały rok. Wiosną łąki kwietne przyciągać będą małych zapylaczy, pączki drzew liściastych rozpoczną budzenie przyrody, a kwitnące kwiaty zachęcą do spacerów. Latem park będzie tętnić życiem na wielofunkcyjnej polanie trawiastej i naturalnym placu zabaw. Ogrody deszczowe gromadzić będą nadmiar wody z lipcowych opadów, a buszując wśród nich lepiej poznamy tajniki i pożyteczną moc flory. Jesień stanie się opowieścią o ciepłych barwach, natomiast zimą zimozielone rośliny dalej produkować będą nam tlen. Atrakcyjne odmiany o dekoracyjnych owocach i pędach uprzyjemnią nam zimowe spacery. Koło natury zadziwiać będzie każdego dnia.

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux