Pracownia projektowa.

KA KOBIERSKA to wrocławska pracownia projektowa architektury krajobrazu, placebrandingu założona przez arch. kraj. Katarzynę Kobierską.

Współpracując ze specjalistami z różnych branż kształtujemy uniwersalną i przyjazną przestrzeń publiczną i prywatną od Inwentaryzacji dendrologicznej, poprzez Projekt Koncepcyjny, aż po Projekt Budowlany i Techniczny, wykorzystując zdobytą przez lata wiedzę na temat procesu inwestycyjnego i wykonawstwa w przestrzeniach publicznych.


Współpracujemy z biurami architektonicznymi: PROLOGZNAMY SIĘ, Leaf Project Studio (Piotr Reda), PROMART Wioletta Trytko, PAK IKROPKA, AIS ŚLIWA DOBOSZ ARCHITEKCI, DWORNICZAK i inni. Pracujemy również z organizacjami: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (WCRS), Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK, członek Zarządu). Wsparciem zespołu jest niezastąpiona arch. kraj. Kamila Rogaczewska z pracowni POMIĘDZY i LPS STUDIO.


Praktykanci, którzy pomagali nam w projektach: Karolina Stempin, Patrycja Smyczyńska. 


Zwracamy szczególną uwagę na wykorzystanie potencjału inżynieryjnego ekologicznych rozwiązań, projektowanie w zgodzie z naturą, siedliskiem, szacunek do zastanego miejsca, oszczędność formy, estetykę, design. Przy projektowaniu bierzemy pod uwagę proces naturalnych przeobrażeń, sukcesji zbiorowisk. Uważamy, że przemyślana kompozycja przestrzeni podświadomie oddziałuje na odbiorcę. Od lat badamy i projektujemy elementy miejskiego systemu retencji wód opadowych.


Jeśli interesuje Cię współpraca przy projekcie lub odbycie praktyk, zapraszam do kontaktu. Razem możemy stworzyć niebanalne funkcjonalne miejsce.

E-mail:

Poznajmy się bliżej:

Inwentaryzacje i gospodarka drzewostanem0%
Projekty zagospodarowania terenu0%
Gospodarowanie wodami opadowymi0%
Place zabaw0%
Projekty zieleni0%
Placebranding/Grafika0%
Landart / Streetart / mała architektura0%
Ogrody prywatne0%

Nagrody i nominacje

2021

Futuwawa 2021

III nagroda (ex aequo) w konkursie FUTUWAWA „Jak będziemy mieszkać w Warszawie przyszłości?”, praca Warszawski SZEPT (System Zintegrowanej Eko Partycypacji). 

 

Zespół: J. Hernik, K. Kobierska, J. Paniec, M. Skibińska, K. Służewska, A. Wiktorko-Rakoczy, J. Woźniak

2021

Semmelrock

I nagroda (ex aequo) w konkursie Semmelrock HARDSCAPE AWARD dotyczący koncepcyjnych projektów współczesnej architektury krajobrazu w Polsce w kategorii nawierzchnie twarde w przestrzeni publicznej.

 

Zespół: Katarzyna Kobierska

2016

Wrocławska Magnolia

I nagroda (ex aequo) w kategorii Poprawa jakości życia mieszkańców Wrocławia za pracę studialno-projektową dot. gospodarowania wodami opadowymi na Placu Piłsudskiego we Wrocławiu.

 

 

Zespół: Katarzyna Kobierska

2022

Sztuka krajobrazu

Nominacja na portalu Sztuka Krajobrazu w plebiscycie na najlepszą przestrzeń publiczną w Polsce za zrealizowany projekt Przyszkolne ogrody retencyjne we Wrocławiu dofinansowane z programu „Szare na Zielone”.

 

 

Zespół: Katarzyna Kobierska

2022

IFLA Europe

I miejsce wraz z Kamilą Rogaczewską w konkursie dla młodych profesjonalistów organizowanym przez IFLA Europe za zrealizowany projekt PoPo Park we Wrocławiu na styku osiedla Port Popowice i Parku Zachodniego w kategorii „Boldness&Beauty”.

2020

Dobry Wzór

Nominacja dekoru betonowych płyt tarasowych Sottile Deco zaprojektowanego dla Semmelrock Polska w konkursie Dobry Wzór 2021. 

 

Zespół: Katarzyna Kobierska – Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu

WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux