Otwartość inwestorów, zamiłowanie do designu, troska o najmniejszy detal, a przede wszystkim kontekst miejsca sprzyjał stworzeniu zagospodarowania odpowiadającego Dolinie Baryczy – krainie możliwości.
Przygodowy plac rekreacji przy nowoczesnej Społecznej Szkole Podstawowej
im. Astrid Lindgren w Miliczu i Kreatywnym Obiekcie Multifunkcyjnym
Nawiązując do identyfikacji wizualnej KOM-u wprowadzony został spójny układ funkcjonalny, zintegrowany z istniejącymi elementami i szatą roślinną. Obiekt powstał na terenie dawnej milickiej fabryki bombek, a jego historię możemy odkrywać w każdym kącie tego miejsca. Poprzez układ kompozycyjny, bazujący na okręgach i półokręgach wyszliśmy z ofertą muzeum również na zewnątrz. Miękka, organiczna linia dzieli przestrzeń na wnętrza tworząc polany dedykowane różnym formom aktywności. Wyróżnikiem miejsca stała się czerwona wstęga rekreacyjna z torem przygodowym złożonym z klasycznych, prostych elementów znanych z dawnych placów zabaw. Dwie półkoliste pergole wyznaczają strefy: edukacyjną z “Kapsułą czasu” i kamiennym torem przeszkód wśród bylinowej rabaty oraz gastronomiczną z miejscem ogniskowo-wypoczynkowym dla rowerzystów.
Czerwone, stalowe konstrukcje przykuwają uwagę odwiedzających, zachęcają do wchodzenia w interakcję z otoczeniem i odkrywania Dolnego Śląska, jego morfologii, przyrody i złożonej tożsamości. Miejsce ma sprzyjać edukacji i zabawie na świeżym powietrzu, wśród zieleni i naturalnych elementach krajobrazu. Górki ziemne z łąkami kwietnymi wraz z głazami i kłodami tworzą przygodową trasę do której dokomponowane zostały proste elementy małej architektury z giętej stali. W doborze gatunkowym znalazły się rodzime gatunki drzew i krzewów, trawy i kwitnące byliny, które nawiązują do symboli zawartych w powstałym tu Dolnośląskim Wzorniku. Dobrano analogową paletę kolorystyczną nasadzęń, z dominującym kolorem kardynalskim, dopełniającym karmazynowym i akcentującym wrzosowym.